Spotkanie (24.10) - mgr. Matteo Cinus

Na następnym spotkaniu Koła (24.10) naszym gościem będzie mgr Matteo Cinus, który przedstawi referat pt. "Inflationary inhomogeneous cosmologies". Wystąpienie w języku angielskim. Zainteresowanych zapraszamy na godz. 18:00 do sali 28 na WFAiIS. Do zobaczenia!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

At our next KNSA meeting (24.10) we will host Matteo Cinus, who will give a talk entitled "Inflationary inhomogeneous cosmologies". The meeting will take place at the Faculty of Physics, Astronomy and Informatics, room 28, 6:00 PM. See you there!