YSC Kijów

Koło Naukowe Studentów Astronomii UMK w Toruniu zorganizowało wyjazd na siedemnastą międzynarodową konferencję młodych naukowców na temat astronomii ("17th Young Scientists’ Conference on Astronomy and Space Physics"), która odbyła się w dniach 26 kwietnia - 01 maja 2010 w Kijowie.

YSC jest to niezwykła okazja dla członków KNSA - studentów astronomii - przedstawienia wyników swej pracy na forum studentów astronomii z całego świata. Jest to stricte astronomiczna konferencja, której celem jest integracja i pomoc w rozwoju uczestników dzięki dyskusjom oraz prezentacjom na takie tematy jak: astrometria, geodynamika, fizyka plazmy i przestrzeni, fizyka Słońca i systemów planetarnych, fizyka gwiazdowa, astronomia pozagalaktyczna, astrofizyka relatywistyczna, kosmologia, astrofizyka wysokich energii.Studenci astronomii UMK już od kilku lat korzystają z tej możliwości promując w ten sposób Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Swoje prace podczaskonferencji w Kijowie przedstawili:

• Wienczysław "Wini" Bykowski, V rok
  • Ksenia Suchomska, V rok