Konkurs "Skołuj projekt!"

          Spośród licznych złoszeń nadesłanych przez toruńskie studenckie koła naukowe na konkurs "Skołuj projekt", jury konkursu jednomyślnie postanowiło przyznać główną nagrodę w roku 2019 Studenckiej Sekcji Obserwacyjnej!

          Nagroda w wysokości 2500 złotych została przyznana na realizację autorskiego projektu Sekcji pt.  "Uchwyć kawałek nieba!", którego celem jest popularyzacja astronomii obserwacyjnej wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z podtoruńskich miejscowości. Spośród ponad tysiąca jednostek na terenie naszego województwa wybierzemy na drodze rekrutacji dwadzieścia placówek, do których udamy się z naszymi warsztatami.

          Stawiamy na rozwijanie praktycznych umiejętności i wierzymy, że każdy ma prawo zachwycić się pięknem nocnego nieba. My jedynie pokażemy, jak przy niewielkim wysiłku można patrzeć w niebo trochę bardziej świadomie, a przez to dostrzegać i rozumieć więcej. Każdy uczestnik będzie miał szansę spojrzeć w niebo przez lornetkę, poszukać na niebie ciekawych obiektów, określić strony świata, a także dowie się, jak dalej rozwijać swoje umiejętności. Dotrzemy do około tysiąca młodych osób z naszego województwa!

          Za otrzymane środki zakupiliśmy podstawowy sprzęt obserwacyjny (szczegóły poniżej), mapki nieba oraz atlasy astronomiczne. Przygotowaliśmy także unikatowe materiały dla wszystkich uczestników naszych warsztatów.

          Dzięki uprzejmości firmy Delta Optical, udało się nam zakupić dwie profesjonalne lornetki astronomiczne: Delta Optical 15x70 oraz  Celestron 25x70. Firma Delta Optical wsparła nasz projekt także wyjątkowo atrakcyjną ofertą dla instytucji i rodziców. Szczegóły zostaną podane w trakcie warsztatów.

          Nagroda w konkursie finansowana jest przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici (KRS 00000 27675). Fundacja utrzymuje się z przekazywanego 1%. Jeśli jeszcze nie zdecydowali się Państwo komu przekazać swój 1%, prosimy o rozważenie przekazania go Fundacji Amicus na realizację celów statutowych fundacji. Więcej informacji znajdziecie Państwo na: Klik

Spotkania KNSA:

  • Kiedy? Wtorki 19:15
  • Gdzie? Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, sala 23