Dojazd

Rozkład jazdy miejskich autobusów

Cena ulgowego biletu jednoprzejazdowego to 1,40 zł (można go nabyć w kiosku, w automacie w autobusie lub u kierowcy). Rozkład jazdy można sprawdzić tutaj.

 

Wskazówki odnośnie poruszania się po Toruniu - wersja do pobrania.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK

adres: ul. Grudziądzka 5, 87-100 Toruń

 


Z Dworca Toruń Główny na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK:

Autobusem MZK (nr linii 22, 27, 12, 14) należy przejechać trzy przystanki i wysiadamy na czwartym (Plac Teatralny w przypadku linii 27, lub ul. Odrodzenia - linia 22,12, 14). Kierujemy się w stronę ul. Grudziądzkiej, gdzie mieści się Wydział. Z Placu Teatralnego można przejechać jeden przystanek autobusem MZK nr 10. Wysiadamy naprzeciwko Wydziału (Instytutu Fizyki) na ul. Grudziądzkiej.


Z Hostelu Imbir na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK:

Po wyjściu z hostelu należy kierować się prosto, wzdłuż ulicy Podmurnej, w stronę przeciwną niż do Rynku Nowomiejskiego, aż do głównej obwodnicy Starówki – Wałów Gen. Sikorskiego. Następnie należy przejść na drugą stronę ulicy i iść prosto ulicą Uniwersytecką i dalej prosto przez ulicę Przy Kaszowniku aż do ulicy Grudziądzkiej, przy której znajduje się WFAiIS UMK.

 


 

Z Dworca PKS na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK:

Można dotrzeć pieszo z ulicy Dąbrowskiego (gdzie jest Dworzec) na ulicę Odrodzenia, a następnie na ulicę Grudziądzką, gdzie mieści się Wydział.

 

Imbir Hostel

 

adres: ul. Prosta 2, 87-100 Toruń


Z Dworca Toruń Główny do Hostelu Imbir:

Hostel Imbir znajduje się na ulicy Prostej 2. Najlepiej z przystanku przy Dworcu Toruń Główny (przystanek „Dworzec Główny”) pojechać autobusem nr 22 lub nr 27 i po przejechaniu przez most na Wiśle, wysiąść na przystanku „Plac Rapackiego”.
Po wyjściu z autobusu na wprost mamy Stare Miasto – idąc tam, przechodzimy pod łukami kamienic („Łuk Cezara”), mijamy Ratusz i pomnik Kopernika i idziemy prosto ulicą Szeroką (główną ulicą Starówki), aż do rozwidlenia przy sklepie Empik. Tutaj skręcamy w lewo i idziemy ulicą Królowej Jadwigi, dochodząc do placu Rynku Nowomiejskiego – skręcamy w ulicę w lewo (ulica Prosta), przy której znajduje się Hostel Imbir (po przeciwnej stronie ulicy, naprzeciw sklepu „Biedronka”, około 20 metrów od Rynku Nowomiejskiego).


Z Dworca PKS do Hostelu Imbir:

Po wyjściu przed Dworzec Autobusowy należy przejść przez ulicę i dojść do ronda po lewej stronie (stojąc tyłem do budynku Dworca). Następnie skręcić w prawo i zejść do głównej ulicy, którą należy przeciąć i wejść w ulicę Zaszpitalną (naprzeciw B&B Hotel, między budynkami) i iść tą ulicą prosto, aż do jej końca, gdzie należy skręcić w prawo w ulicę Jęczmienną, a następnie w drugą w lewo w ulicę Prostą, gdzie po lewej stronie znajduje się Hostel Imbir.


Centrum Astronomii UMK

Dojazd do Centrum Astronomii będzie zapewniony. Wyjazd spod Wydziału Fizyki. Godziny: zostaną podane w późniejszym czasie.

adres: Piwnice k. Torunia, 87-148 Łysomice

Spotkania KNSA:

  • Kiedy? Wtorki 19:30
  • Gdzie? Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, sala 23